Mantolama
Mantolama

Mantolama

 

Mantolama, bina dış yüzeyine yalıtım malzemelerinin kaplanması tekniğiyle yapılan bir ısı yalıtımı uygulamasıdır. Isı yalıtım sistemindeki temel prensip; iki farklı sıcaklıktaki ortam arasında ısı geçişinin engellenmesi ve ısı kaybının önüne geçilmesidir. Mantolama işlemi en basit şekilde ısı yalıtımı sağlamak için binanın dış cephesine manto giydirilmesi olarak tanımlanabilir. Mantolama, hem yeni binaların inşaatında hem de eski binaların enerji verimliliği performansını artırmak için uygulanabilmektedir.

 

Mantolama tekniği, Avrupa ülkelerinde 1970’li yıllardan itibaren (ETICS) yani, “External Thermal Insulation Composite System” adı altında uygulanmaktadır. Ülkemizde enerji verimliliği kanununun yürürlüğe girmesinden sonra en çok tercih edilen dış cephe ısı yalıtımı uygulamasıdır.

 

yenimahalle mantolama işleri,yenimahalle mantolama firması,yenimahalle mantolama hizmeti,yenimahalle mantolama fiyatları,yenimahalle mantolama,yenimahalle mantolama işlemi,yenimahalle mantolama işlemleri,yenimahalle mantolama hizmetleri,

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014